ყურადღება! ინტელექტუალური კონკურსის:

"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"

ფინალური შეხვედრა  უმცროს ასაკობრივ ჯგუფებს შორის

29 ივნისი, 12.00 საათი.

(სანუგეშო ტური)

ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას” ფინალი.

ინტელექტუალური კონკურსის: 
"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"
2011 წლის ფინალისტები:


უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი:

1. სენაკის რ-ნ სოფ.ნოსირი-“ჯვაროსნები”

2. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლის გიმნაზია-“მოწყალე სმარიტელი”

3. ხონის #2 საჯ.სკოლა -“კანდელი”

4. მესტია რ.ნ სოფ. ლატალი- “ღვთის მოშიშნი”

5. ხაშურის წმ.დიმიტრ.ყიფიანის სკოლა-პანსიონი-“ივერონი”

6. თბილისის #191 საჯ.სკოლა - “სტიქაროსნები”


უფროსი ასაკობრივი ჯგუფი:

1. ზუგდიდი რ-ნ სოფ. დარჩელის #1 საჯ. სკოლა- “ვაშინერს”

2. ვანის #2 საჯ.სკოლა- “ძლევაი”

3. ხულოს წმინდა აბუსერისძე ტბელის უნ. არსებული გიმ.- ‘”ერთსულოვნება”

4. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლის გიმნაზია-“XI ჟამის მუშაკნი”

5. ცაგერის წმ.ილია მართლ. გიმნაზია -“ემანუელი”

6. ხაშური რ-ნ სოფ. სურამის #3 საჯ. სკოლა -“კიდობანი”

7. რუსთავის #18 საჯ. სკოლა - “კელაპტარი”

 


 

ზონალურიდან ნახევარფინალურ ეტაპზე გადასული გუნდები;

უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი:

1. მესტია,ლატალი- “ღვთის მოშიშნი” +1 ქულა

2. ცაგერის წმ.ილია მართლ.გიმნაზია- აღმსარებელი” +1 ქულა

3. რუსთავის #22- “მადლი”+1 ქულა

4. ყვარელი,სანავარდო-“მტრედები’’ +1 ქულა

5. ხაშურის წმ.დიმიტრ.ყიფიანის სკოლა-პანსიონი-“ივერონი”+1 ქულა

6. სამტრედიის წმ.მიტროპოლიტ ნაზარის მართლ.სკოლა-“ჯვარი ვაზისა”+1 ქულა

7. ვანის #1 “კიდობანი” 0 ქულა

8. ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია-“კელაპტარი” –1 ქულა

9. ზუგდიდი, რიყე- მნათე”+1 ქულა

10. ზუგდ.წმ.გიორგის გიმნაზია-“ხარება”0 ქულა

11. ზუგდიდის #1-“ემბაზი” 0 ქულა

12. ხობი, ახალსოფელი-“კანდელი” +1 ქულა

13. სენაკი,ნოსირი-“ჯვაროსნები” 0 ქულა

14. საჩერე, სარეკი-“ცისარტყელა”+1 ქულა

15. ადიგენი,ზანავი-“ჭულელა” 0 ქულა

16. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლი გიმნაზია-“მოწყალე სმარიტელი” +1 ქულა

17. თბილისის #191 “სტიქაროსნები” +1 ქულა

18. ხონის #2-“კანდელი” +1 ქულა

უფროსი ასაკობრივი ჯგუფი:


1. ვანის #1 “კანდელი’ +1 ქულა
2. ონის საჯ.სკოლა”ონი” +1 ქულა
3. ცაგერის წმ.ილია მართლ. გიმნაზია “ემანუელი” 0 ქულა
4. რუსთავის #18 “კელაპტარი” +1 ქულა
5. საგარეჯოს #4 “ცისარტყელა” +1 ქულა
6. ახმეტის #3 “კიდობანი” 0 ქულა
7. მესტია. ჭუბერი “ერთობა” +1 ქულა
8. ხაშური, სურამის #3 “კიდობანი” +1 ქულა
9. ქარელი, აგარა “მოციმციმე ვარსკვლავი” 0 ქულა
10. ზუგდიდი, დარჩელის #1 “ვაშინერს” +1 ქულა
11. წალენჯიხა #1 “ფერისცვალება” -1 ქულა
12. ვანის #2 “ძლევაი” +1 ქულა
13. სამტრედიის წმ.მიტროპოლიტ ნაზარის მართლ.სკოლა-“ალილუია”-1 ქულა
14. წყალტუბოს წმ.გაბრიელეპ. გიმნ “ივერთა მესაჭეები” -1 ქულა
15. ხობის #2 “ლაზარე” +1 ქულა
16. ხობი I მაისი “ნოეს კიდობანი” 0 ქულა
17. ჩხოროწყუ,მუხურის #1 “სანთლები” -1 ქულა
18. მარტვილი, ბანძა “არწივები’ -1 ქულა
19. საჩხერე #1 “სიონი”+1 ქულა
20. საჩხერე, ჩიხა “კანდელი” 0 ქულა
21. ხარაგაული, ბორითი “საუნჯე” -1 ქულა
22. აფხაზეთის #11 “სოხუმი” +1 ქულა
23. ბორჯომის #1 “კანდელი” +1 ქულა
24. ადიგენი, ზანავი ‘”ჭულე” 0 ქულა
25. ხულოს წმინდა აბუსერისძე ტბელის უნ. არსებული გიმ. ‘”ერთსულოვნება” +1 ქულა
26. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლი გიმნაზია-“XI ჟამის მუშაკნი” +1 ქულა
27. თბილისი #195 “ორბი” +1 ქულა
28. თბილისი #84”ცისარტყელა” 0 ქულა
29. თბილისი #191 “კლდე” +1 ქულა
30. თბილისი #182 “მზიანეთი” -1 ქულა


სანუგეშო ტურის ზონალური შეხვედრა

უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;

ერთმანეთს შეხვდნენ:

1. დედოფლისწყაროს #1 სკოლაგუნდი: ”სიონი

2. ახმეტის #2 სკოლაგუნდი: “ემანუელი

3. ხონის #2 სკოლაგუნდი: “კანდელი

4. ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზიაგუნდი: ”არგო

5. ონის საჯ.სკოლაგუნდი:”კელაპტარი

6. ლენტეხის .,სოფსასაშის სკოლაგუნდი: “ კანდელი

7. ლანჩხუთის .სოფსუფსა,გუნდი: “იბერია

8. თბილისის #191 სკოლაგუნდი: “სვეტი ნათლისა

გამარჯვებული გუნდიხონის #2 სკოლაგუნდი: “კანდელი” +1 ქულა

ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზიაგუნდი: ”არგო” 0 ქულა

 

სანუგეშო ტურის ფინალური შეხვედრა

უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;

ერთმანეთს შეხვდნენ:

1. ვანის . სოფ.დიხაშხოს სკოლაგუნდი: ”ემანუელი

2. მესტიის .სოფ.ჭუბერის სკოლაგუნდი: “ფეშხუმი

3. რუსთავის #18 სკოლაგუნდი: “კვართი

4. რუსთავის #4 სკოლაგუნდი:”ძლევაი

5. თბილისის #191 სკოლაგუნდი: “დასაბამი

6. ხონის #2 სკოლაგუნდი: “კანდელი

7. ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზიაგუნდი: ”არგო

გამარჯვებული გუნდიხონის #2 სკოლაგუნდი: “კანდელი” +1 ქულა

ხონის #2 სკოლაგუნდი: “კანდელი” +1 ქულით გადასულია ნახევრფინალურ ეტაპზე.


 

სანუგეშო ტურის ზონალური შეხვედრა

უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;

ერთმანეთს შეხვდებიან:

1. საგარეჯოს #2 სკოლაგუნდი: ”ოსანა

2. ყვარლის ..სოფახალსოფლის #2 სკ.გუნდი: “ბეთლემი

3. რუსთავის #23 სკოლაგუნდი: “ქაროზი

4. თბილისის #51 სკოლაგუნდი:”შარავანდედი

5. თბილისის #179 სკოლაგუნდი: “საუნჯე

6. ცაგერის წმილია მართლგიმნაზიაგუნდი: “ემანუელი

გამარჯვებული გუნდიცაგერის წმილია მართლგიმნაზიაგუნდი: “ემანუელი” +1

სანუგეშო ტურის ფინალური შეხვედრა უფროს ასაკობრივ ჯგუფებს შორის;

ერთმანეთს შეხვდებიან:

1. ზუგდიდის #2 სკოლაგუნდი: ”რტო

2. ხობის ..სოფბიის სკოლაგუნდი: “ბეთლემი

3. ვანის .სოფისრითის სკოლაგუნდი:“ქვაკუთხედი

4. ცაგერის წმილია მართლგიმნაზიაგუნდი: “ემანუელი

5. ვანის #1 სკოლაგუნდიკანდელი

გამარჯვებული გუნდი:

ვანის #1 სკოლაგუნდიკანდელი” +1

ცაგერის წმილია მართლგიმნაზიაგუნდი: “ემანუელი” 0

გამარჯვებული გუნდები აგრძელებენ მონაწილეობას ნახევაფინალურ ეტაპზე.


 


 

სარაიონო ეტაპზე გამარჯვებული გუნდები 2011:

მესტიის რაიონი სოფ.ჭუბერი. "ერთობა"- უფრ +1

ლატალი: "ნათელი"- უფრ -1

ლატალი:ღვთის მოშიშნი- უმცრ. +1

ზუგდიდის წმ.გიორგის გიმნაზია:"ხარება"- უმცრ. +1

ზუგდიდის # 1: "კელაპტარი"-უმცრ. -1

სოფ.რიყე:"მნათე"-უმცრ.

დარჩელის #1 "ვაშინერს" +1-უფრ.

ორსანტია:"ჯვაროსნები"  +1.უფრ.

ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნ."არგო"+1-უმც.

ფოთის #3 "თეოფისტე" -1-უმცრ.

ფოთის #2 "კერეონი" +1-უფრ.

ფოთის #12 "ელია" -1 -უმცრ.

ხობი, 1 მაისი "ნოეს კიდობანი'' +1-უფრ

ხობის #2 "ლაზარე" +1 -უფრ.

ნოჯიხევი"მრწამსი" -1-უფრ

ხამისქური"კელაპტარი" +1-უმცრ.

წინაგოლა "ნერგი მშვიდობის" -უმცრ.

ხობი, ახალსოფელი."კანდელი" +1.-უმც

ხობი#2 "იერუსალიმი" -1-უმცრ.

წალენჯიხის#1 ''ფერისცვალება''+1-უფრ

წალენჯიხა, ლია ''ბეთლემი''+1-უმცრ.

წალენჯიხის #1 ''ბეთანია'' -1- უმცრ.

მარტვილი,ბანძა''არწივები'' +1-უფრ.

ჩხოროწყუ,მუხური#1 "სანთლები"+1-უფრ

სენაკის #1 "კიდობანი" +1 -უფრ.

სენაკი, ნოსირი."ჯვაროსნები'' +1-უმცრ

წყალტუბოს წმ.გაბრიელ ეპ.გმ."კანდელი" +1-უმცრ

წყალტუბოს წმ.გაბრიელ ეპ.გმ."ივერთა მესაჭეები" +1-უფრ

ხონის #2 "შროშანი" +1 -უფრ.

ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია "კარიბჭე"-0 უფრ

ხონის #2 "კანდელი" +1 -უმცრ.

ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია "კელაპტარი"-0 უმცრ

სამტრედიის წმ.მიტრ.ნაზარი ლეჟავას მართლ.სკოლა. "ალილუია" +1-უფრ

სამტრედია,ნაბაკევი"კეთილმსახურნი" -1 -უფრ.

სამტრედიის წმ.მიტრ.ნაზარი ლეჟავას მართლ.სკოლა. "ჯვარი ვაზისა" +1-უმცრ

ვანის #1 "კიდობანი"-+1-უმცრ

ვანის #2 "ძლევაი"-+1-უფრ.

ვანის #1 "კანდელი"0-უფრ

ახმეტის #3 "კიდობანი" +1-უფრ.

დედოფლისწყაროს#1 "სიონი" +1-უმც

დედოფლისწყაროს#1 "ჯვარი ვაზისა" +1-უფრ

ყვარელი, ახალსოფლის #2 "ბეთლემი" -+1-უფრ.

საგარეჯოს #4"ცისარტყელა"+1-უფრ

საგარეჯოს #2"ოსანა"0-უფრ

ყვარელი, სანავარდო"მტრედები"+1-უმც

გარდაბნის #1"ბარძიმი"+1-უფრ

გარდაბანი, ტაბახმელა"+1-უმცრ

გარდაბანი, გამარჯვება"ბრწყინვალე შვიდეული"0-უმცრ.

რუსთავის #23"ქაროზი"-1-უფრ

რუსთავის #18"კელაპტარი" +1-უფრ

რუსთავის #22"მადლი"+1 -უმცრ

სურამის #3 "კიდობანი" +1-უფრ

ხაშურის წმ.დიმიტრი ყიფიანის სკოლა-პანისონი."ივერონი"+1-უმცრ

ნის საჯარო სკოლა 'კელაპტარი"+1-უმცრ

ჭიათურა,ზედა უსახელოს "ცისარტყელა" +1უფრ

ჭიათურა,ქვედა უსახელოს "ქაროზი" 0-უფრ

ჭიათურა #1 "სანთელი"+1-უმცრ

საჩხერის #1 "სიონი"+1 -უფრ

საჩხერე, ჩიხის "კანდელი"0-უფრ

საჩხერე, სარეკი "ცისარტყელა"+1-უმცრ

თერჯოლა,ქვ.ალისუბანი'კელაპტარი"+1-უფრ

ზესტაფონი, დილიკაური'კელაპტარი"0-უფრ

ზესტაფონი, დილიკაური'ალილო"+1-უმცრ

თერჯოლა.ზედა ალისუბანი"კანდელი"0.უმცრ

ხარაგაულის #3 "ბარძიმი"+1-უმცრ.

ხარაგაულის წმ.ანდრია 1 გიმ. ''ნუნისი''-1-უმცრ

ხარაგაული,ბორითი ''საუნჯე''-+1-უფრ

ლენტეხი, სასაში ''კანდელი''+1-უმცრ

ლენტეხი, ხელედი'ტრიხერუსა''-1-უმცრ

ონის სკოლა ''ონი''-+1-უფრ

ბორჯომის #1"კანდელი"+1უფრ

ქარელი,აგარა "მოციმციმე ვარსკვლავი"+1უფრ

ქარელი,კეხიჯვარი"მწყემსნი"-1-უფრ

ბოლნისის #5 "ბოლნელი"+1-უფრ

ბოლნისის #1 "ბოლნელი"+1-უფრ

გორი.ხელთუბანი"სინათლე"+1-უმც

გორი#2"კანდელი"0-უმც

გორის წმ.გიორგი მთაწმ.გმნაზია"გზა სამეუფეო"0-უმცრ.

ცაგერის წმიდა ილია მართლ. გიმნაზია „ემანუელი“უფრ-+1

ცაგერის წმიდა ილია მართლ. გიმნაზია „აღმსარებელი“უმცრ-+1

 

 


 

თბილისის სკოლებში სასკოლო ეტაპზე გამარჯვებული გუნდების ჩამონათვალი :

ვაკე-საბურთალო

#195 ორბი- უფრ

კიდობანი- უმცრ

კომაროვი -კრიალოსანი უფრ.

სოფ.დიღომი - ივერია უფრ

დიდუბე_ჩუღურეთი  

#23- ცისარტყელა უფრ

გლდანი-ნაძალადევი  

#71- ცისარტყელა უმცრ

#112 -გრაალი უფრ

ალავერდი უფრ

#177 -კრიალოსანი უმცრ

 

გლდანი-ნაძალადევი  

#191-

სტიქაროსნები II უფრ

კლდე უფრ

დასაბამი უმცრ

სტიქაროსნები უმცრ

სვეტი ნათლისა უმცრ

რწმენა უმცრ

ისან-სამგორი

#83 -კირიელეისონ უფრ

#94 -მთავარანგელოზი უფრ

#182- მზიანეთი უფრ

ღვთაება უმცრ

#179 -საუნჯე უფრ

#180 -დავითიანი უფრ

#84- ცისარტყელა უფრ.

#152 -ნიკორწმინდა-უმცრ.

#152-იყალთო-უფრ.

#133-ჯვაროსნები-უმცრ.

#133-ერთსულოვნება-უფრ.

#117-მადლი-უფრ.



ყურადღება! ყველა ის სკოლა, რომელმაც მონაწილეობა მიიღო სასკოლო ეტაპზე, სარაიონო ტურზე თამაშს  დაიწყებს  +1  ქულით!


სარაიონო ეტაპისათვის განაცხადები მიიღება

2011  წლის  20  თებერვლამდე.



........................................................................

სასკოლო ეტაპის შედეგები :

......................................................................................................................

გამარჯვებული გუნდები-(რაიონი,სკოლა.გუნდი.ასაკ.ჯგ)


 

მესტია ჭუბერი:    უფრ:”ერთობა”;   უმცრ:”ფეშხუმი”

ზუგდიდის #2 სკოლა. უფრ: ”რტო”

ზუგდიდის წმინდა გიორგის გიმნაზია: უმცრ. ”ხარება”

მარტყოფის 1 სკოლა: უმცრ.”ელია”

გარდაბანი, გამარჯვების სკოლა. უმცრ.”ბრწყინვალე შვიდეული”

გარდაბანი, გამარჯვების სკოლა. უფრ. ”ამბიონი”

წალენჯიხის 1 სკოლა. უმცრ."ბეთანია"

ზუდიდი.რიყის საჯარო სკოლა. უმცრ."მნათე"

წალენჯიხის 1 სკოლა. უფრ."ფერისცვალება"

ხობი.1 მაისის სკ.უფრ."ნოეს კიდობანი"

ხობი.1 მაისის სკ.უმცრ. "ცისარტყელა"

ხობის #2 სკოლა. უფრ." ლაზარე"

ზუგდიდი. დარჩელის #1 . უფრ. "ვაშინერს";  უმცრ. "ემანუელი"

ხობი. ხამისქური. უფრ."იარეთ ნათელში" . უმცრ. "კელაპტარი"

ფოთი. წმ.ნიკოლოზის გიმნაზია. "არგო"-უმცრ.

მარტვილი. ბანძა. უფრ."არწივები"

ლენტეხი, ჩიხარეში. უფრ."ლამარია"

ხონის #2. უფრ."შროშანი"- უმც."კანდელი".

ხონი.ტექ.შემ.გიმნაზია. უფრ."კარინჭე"- უ,ცრ."კელაპტარი"

სამტრედია.ნაბაკევი.უფრ."კეთილმსახურნი"

სამტრედია. წმ. მიტრ.ნაზარის სახ.მართლ.სკოლა.. უმც."ჯვარი ვაზისა"-უფრ."ალილუია"

ვანის #2 სკოლა. უმც."იბერია"- უფრ."ძლევაი"

ვანის #1. უმცრ."კანდელი"-უფრ."სანთელი"

ვანი, ისრითი. უფრ."წვაკუთხედი"

წყალტუბოს წმ.გაბრიელ.ეპ.გიმნაზია.უფრ."ივერთა მესაჭეები"

ხონი, გუბი. უმცრ."ალილო"- უფრ."სანთელი"

ხარაგაული #3. უფრ."გუმბათი"-უმცრ."ბარძიმი"

ხარაგაული, ბორითი. უფრ."საუნჯე"

ახმეტია #3. "კიდობანი"-უფრ

ახმეტა #2 "ემანუელი"-უმცრ.

ყვარელი, სანავარდო. "მტრედები"-უმცრ.

სიღნაღი, ტიბაანი. "ხირსა"_უფრ.

საგარეჯო, გიორგიწმინდა. "იმედი"-უფრ.

საგარეჯო #2. "ოსანა"-უფრ.

საგარეჯო #4. "ცისარტყელა"-უფრ.

ბორჯომი. ახალდაბა. "ცისარტყელა"-უფრ.

ბორჯომი.#4. "კიდობანი" -უფრ.

ბორჯომი, ჭობისხევი. "კიდობანი"-უფრ.

ონის საჯარო სკოლა. "კელაპტარი"-უმცრ.- უფრ."ონი"

ქარელი. კეხიჯვარი. უმცრ."გუნდრუკი'-უფრ."მწყემსნი"

რუსთავის #2. უფრ. "საუნჯე", "ხარება"-უმცრ.

რუსთავის #4 "ძლევაი"-უმცრ. "ალილუია"-უფრ.

რუსთავის#14. "ალილუია"-უმრც.

რუსთავის #11. "რვალი"-უმცრ.

რუსთავის #26. "მადლი"-უფრ

ოზურგეთი, ბახვი. "სამრეკლო"-უმცრ.

ჩოხატაური, გოგოლესუბანი. 'კიდობანი"-უმცრ.

ჩოხატაური, ხიდისთავი. "კიდობანი"-უმცრ. "ანი და ჰოე"-უფრ.

ჩოხატაური, ფარცხმა, "კიდობანი"-

ჩოხატაურის ღვთისმშობლის სამრევლო სკოლა."მოწყალე სამარიტელი"-უმცრ."11-ე ჟამის მუშაკნი"-უფრ.

ხულო, წმ.ტბელ აბუსერიძის სახ.უნივერ.არს.გიმნ. "ერთსულოვნება"-უფრ.

ზესტაფონი, დილიკაურის სკოლა. "ალილო"-უმცრ.- კელაპტარი"-უფრ.

გორის #2. "კანდელი"-უმცრ.

გორი, ხელთუბანი. "სინათლე"-უმცრ.

ქარელი. აგარა. "მოციმციმე ვარსკვლავი"-უფრ.

ხაშური. სურამის #3. "ბარძიმი"-უმცრ. -"კიდობანი"უფრ.

ცაგერი, ილია მართლის გიმნაზია."სქიმარი"-უფრ. "ემანუელი"-უფრ. "აღმსარებელი"-უმცრ.

ცაგერი, ლაჯანა. "ცისარტყელა"-უმცრ.- "განთიადი"-უფრ.

ცაგერი, ორბელი. "ღვთისმოსავნი"-უმცრ.

ლენტეხი. ჩიხარეში "ლამარია"-უფრ.



ყურადღება!    სასკოლო ეტაპის თამაშები ჩატარდება 2010 წლის დეკემბერში, ხოლო სარაიონი ეტაპის თამაშები გაიმართება

2011 წლის თებერვლიდან. ზუსტ თარიღებს გაცნობებთ წინასწარ.


ყურადღება!  იწყება  რეგისტრაცია საუნივერსიტეტო კონკურსისთვის:

"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"

დაწვრილებითი ინფორმაცია იხილეთ განცახდებაში.

ყურადღება!  ცვლილებები და დამატებები გუნდების მომდევნო ეტაპზე გადასვლასთან დაკავშირებით, არ ვრცელდება სასკოლო ტურზე!

 


2010 წლის 7 ოქტომბერს, საქართველოს საპატრიარქოსთან არსებული ახალგაზრდობის სულიერი და ინტელექტუალური განვითარების ცენტრის დარბაზში მოეწყო ღია კარის დღე ინტელექტუალურ კონკურს "ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"- თან დაკავშირებით. დარბაზში თავი მოიყარეს სხვადასხვა სკოლის მასწავლებლებმა და მოსწავლეებმა.
მთავარეპისკოპოსმა სტეფანემ, დამსწრე საზოგადოებას გააცნო ინტელექტუალურ კონკურს "ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას" დებულებაში შესული ცვლილებების შესახებ. რომელსაც აქვე გაგაცნობთ:

ცვლილებები და დამატებები კონკურსის წესების შესახებ

 

,,ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას" (დებულება სკოლებისათვის)


Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE