ყურადღება! ინტელექტუალური კონკურსის:
"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"
ფინალური შეხვედრა უმცროს ასაკობრივ ჯგუფებს შორის
29 ივნისი, 12.00 საათი.
(სანუგეშო ტური)
“ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას” ფინალი.
ინტელექტუალური კონკურსის:
"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"
2011 წლის ფინალისტები:
უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი:
1. სენაკის რ-ნ სოფ.ნოსირი-“ჯვაროსნები”
2. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლის გიმნაზია-“მოწყალე სმარიტელი”
3. ხონის #2 საჯ.სკოლა -“კანდელი”
4. მესტია რ.ნ სოფ. ლატალი- “ღვთის მოშიშნი”
5. ხაშურის წმ.დიმიტრ.ყიფიანის სკოლა-პანსიონი-“ივერონი”
6. თბილისის #191 საჯ.სკოლა - “სტიქაროსნები”
უფროსი ასაკობრივი ჯგუფი:
1. ზუგდიდი რ-ნ სოფ. დარჩელის #1 საჯ. სკოლა- “ვაშინერს”
2. ვანის #2 საჯ.სკოლა- “ძლევაი”
3. ხულოს წმინდა აბუსერისძე ტბელის უნ. არსებული გიმ.- ‘”ერთსულოვნება”
4. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლის გიმნაზია-“XI ჟამის მუშაკნი”
5. ცაგერის წმ.ილია მართლ. გიმნაზია -“ემანუელი”
6. ხაშური რ-ნ სოფ. სურამის #3 საჯ. სკოლა -“კიდობანი”
7. რუსთავის #18 საჯ. სკოლა - “კელაპტარი”
ზონალურიდან ნახევარფინალურ ეტაპზე გადასული გუნდები;
უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი:
1. მესტია,ლატალი- “ღვთის მოშიშნი” +1 ქულა
2. ცაგერის წმ.ილია მართლ.გიმნაზია- აღმსარებელი” +1 ქულა
3. რუსთავის #22- “მადლი”+1 ქულა
4. ყვარელი,სანავარდო-“მტრედები’’ +1 ქულა
5. ხაშურის წმ.დიმიტრ.ყიფიანის სკოლა-პანსიონი-“ივერონი”+1 ქულა
6. სამტრედიის წმ.მიტროპოლიტ ნაზარის მართლ.სკოლა-“ჯვარი ვაზისა”+1 ქულა
7. ვანის #1 “კიდობანი” 0 ქულა
8. ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია-“კელაპტარი” –1 ქულა
9. ზუგდიდი, რიყე- მნათე”+1 ქულა
10. ზუგდ.წმ.გიორგის გიმნაზია-“ხარება”0 ქულა
11. ზუგდიდის #1-“ემბაზი” 0 ქულა
12. ხობი, ახალსოფელი-“კანდელი” +1 ქულა
13. სენაკი,ნოსირი-“ჯვაროსნები” 0 ქულა
14. საჩერე, სარეკი-“ცისარტყელა”+1 ქულა
15. ადიგენი,ზანავი-“ჭულელა” 0 ქულა
16. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლი გიმნაზია-“მოწყალე სმარიტელი” +1 ქულა
17. თბილისის #191 “სტიქაროსნები” +1 ქულა
18. ხონის #2-“კანდელი” +1 ქულა
უფროსი ასაკობრივი ჯგუფი:
1. ვანის #1 “კანდელი’ +1 ქულა
2. ონის საჯ.სკოლა”ონი” +1 ქულა
3. ცაგერის წმ.ილია მართლ. გიმნაზია “ემანუელი” 0 ქულა
4. რუსთავის #18 “კელაპტარი” +1 ქულა
5. საგარეჯოს #4 “ცისარტყელა” +1 ქულა
6. ახმეტის #3 “კიდობანი” 0 ქულა
7. მესტია. ჭუბერი “ერთობა” +1 ქულა
8. ხაშური, სურამის #3 “კიდობანი” +1 ქულა
9. ქარელი, აგარა “მოციმციმე ვარსკვლავი” 0 ქულა
10. ზუგდიდი, დარჩელის #1 “ვაშინერს” +1 ქულა
11. წალენჯიხა #1 “ფერისცვალება” -1 ქულა
12. ვანის #2 “ძლევაი” +1 ქულა
13. სამტრედიის წმ.მიტროპოლიტ ნაზარის მართლ.სკოლა-“ალილუია”-1 ქულა
14. წყალტუბოს წმ.გაბრიელეპ. გიმნ “ივერთა მესაჭეები” -1 ქულა
15. ხობის #2 “ლაზარე” +1 ქულა
16. ხობი I მაისი “ნოეს კიდობანი” 0 ქულა
17. ჩხოროწყუ,მუხურის #1 “სანთლები” -1 ქულა
18. მარტვილი, ბანძა “არწივები’ -1 ქულა
19. საჩხერე #1 “სიონი”+1 ქულა
20. საჩხერე, ჩიხა “კანდელი” 0 ქულა
21. ხარაგაული, ბორითი “საუნჯე” -1 ქულა
22. აფხაზეთის #11 “სოხუმი” +1 ქულა
23. ბორჯომის #1 “კანდელი” +1 ქულა
24. ადიგენი, ზანავი ‘”ჭულე” 0 ქულა
25. ხულოს წმინდა აბუსერისძე ტბელის უნ. არსებული გიმ. ‘”ერთსულოვნება” +1 ქულა
26. ჩოხატაურის ყოვლადწ. ღვთისმშობლი გიმნაზია-“XI ჟამის მუშაკნი” +1 ქულა
27. თბილისი #195 “ორბი” +1 ქულა
28. თბილისი #84”ცისარტყელა” 0 ქულა
29. თბილისი #191 “კლდე” +1 ქულა
30. თბილისი #182 “მზიანეთი” -1 ქულა
სანუგეშო ტურის ზონალური შეხვედრა
უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;
ერთმანეთს შეხვდნენ:
1. დედოფლისწყაროს #1 სკოლა, გუნდი: ”სიონი”
2. ახმეტის #2 სკოლა, გუნდი: “ემანუელი”
3. ხონის #2 სკოლა, გუნდი: “კანდელი”
4. ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზია, გუნდი: ”არგო”
5. ონის საჯ.სკოლა, გუნდი:”კელაპტარი”
6. ლენტეხის რ.ნ,სოფ. სასაშის სკოლა, გუნდი: “ კანდელი”
7. ლანჩხუთის რ.ნ. სოფ. სუფსა,გუნდი: “იბერია”
8. თბილისის #191 სკოლა, გუნდი: “სვეტი ნათლისა”
გამარჯვებული გუნდი: ხონის #2 სკოლა, გუნდი: “კანდელი” +1 ქულა
ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზია, გუნდი: ”არგო” 0 ქულა
სანუგეშო ტურის ფინალური შეხვედრა
უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;
ერთმანეთს შეხვდნენ:
1. ვანის რ.ნ სოფ.დიხაშხოს სკოლა, გუნდი: ”ემანუელი”
2. მესტიის რ.ნ. სოფ.ჭუბერის სკოლა, გუნდი: “ფეშხუმი”
3. რუსთავის #18 სკოლა, გუნდი: “კვართი”
4. რუსთავის #4 სკოლა, გუნდი:”ძლევაი”
5. თბილისის #191 სკოლა, გუნდი: “დასაბამი”
6. ხონის #2 სკოლა, გუნდი: “კანდელი”
7. ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნაზია, გუნდი: ”არგო”
გამარჯვებული გუნდი: ხონის #2 სკოლა, გუნდი: “კანდელი” +1 ქულა
ხონის #2 სკოლა, გუნდი: “კანდელი” +1 ქულით გადასულია ნახევრფინალურ ეტაპზე.
სანუგეშო ტურის ზონალური შეხვედრა
უმცროსი ასაკობრივი ჯგუფი ;
ერთმანეთს შეხვდებიან:
1. საგარეჯოს #2 სკოლა, გუნდი: ”ოსანა”
2. ყვარლის რ.ნ.სოფ. ახალსოფლის #2 სკ.გუნდი: “ბეთლემი”
3. რუსთავის #23 სკოლა, გუნდი: “ქაროზი”
4. თბილისის #51 სკოლა, გუნდი:”შარავანდედი”
5. თბილისის #179 სკოლა, გუნდი: “საუნჯე”
6. ცაგერის წმ. ილია მართლ. გიმნაზია, გუნდი: “ემანუელი”
გამარჯვებული გუნდი: ცაგერის წმ. ილია მართლ. გიმნაზია, გუნდი: “ემანუელი” +1
სანუგეშო ტურის ფინალური შეხვედრა უფროს ასაკობრივ ჯგუფებს შორის;
ერთმანეთს შეხვდებიან:
1. ზუგდიდის #2 სკოლა, გუნდი: ”რტო”
2. ხობის რ.ნ.სოფ. ბიის სკოლა. გუნდი: “ბეთლემი”
3. ვანის რ.ნ. სოფ. ისრითის სკოლა. გუნდი:“ქვაკუთხედი”
4. ცაგერის წმ. ილია მართლ. გიმნაზია, გუნდი: “ემანუელი”
5. ვანის #1 სკოლა. გუნდი “კანდელი”
გამარჯვებული გუნდი:
ვანის #1 სკოლა. გუნდი “კანდელი” +1
ცაგერის წმ. ილია მართლ. გიმნაზია, გუნდი: “ემანუელი” 0
გამარჯვებული გუნდები აგრძელებენ მონაწილეობას ნახევაფინალურ ეტაპზე.
სარაიონო ეტაპზე გამარჯვებული გუნდები 2011:
მესტიის რაიონი სოფ.ჭუბერი. "ერთობა"- უფრ +1
ლატალი: "ნათელი"- უფრ -1
ლატალი:ღვთის მოშიშნი- უმცრ. +1
ზუგდიდის წმ.გიორგის გიმნაზია:"ხარება"- უმცრ. +1
ზუგდიდის # 1: "კელაპტარი"-უმცრ. -1
სოფ.რიყე:"მნათე"-უმცრ.
დარჩელის #1 "ვაშინერს" +1-უფრ.
ორსანტია:"ჯვაროსნები" +1.უფრ.
ფოთის წმ.ნიკოლოზის გიმნ."არგო"+1-უმც.
ფოთის #3 "თეოფისტე" -1-უმცრ.
ფოთის #2 "კერეონი" +1-უფრ.
ფოთის #12 "ელია" -1 -უმცრ.
ხობი, 1 მაისი "ნოეს კიდობანი'' +1-უფრ
ხობის #2 "ლაზარე" +1 -უფრ.
ნოჯიხევი"მრწამსი" -1-უფრ
ხამისქური"კელაპტარი" +1-უმცრ.
წინაგოლა "ნერგი მშვიდობის" -უმცრ.
ხობი, ახალსოფელი."კანდელი" +1.-უმც
ხობი#2 "იერუსალიმი" -1-უმცრ.
წალენჯიხის#1 ''ფერისცვალება''+1-უფრ
წალენჯიხა, ლია ''ბეთლემი''+1-უმცრ.
წალენჯიხის #1 ''ბეთანია'' -1- უმცრ.
მარტვილი,ბანძა''არწივები'' +1-უფრ.
ჩხოროწყუ,მუხური#1 "სანთლები"+1-უფრ
სენაკის #1 "კიდობანი" +1 -უფრ.
სენაკი, ნოსირი."ჯვაროსნები'' +1-უმცრ
წყალტუბოს წმ.გაბრიელ ეპ.გმ."კანდელი" +1-უმცრ
წყალტუბოს წმ.გაბრიელ ეპ.გმ."ივერთა მესაჭეები" +1-უფრ
ხონის #2 "შროშანი" +1 -უფრ.
ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია "კარიბჭე"-0 უფრ
ხონის #2 "კანდელი" +1 -უმცრ.
ხონის ტექ.შემ.გიმნაზია "კელაპტარი"-0 უმცრ
სამტრედიის წმ.მიტრ.ნაზარი ლეჟავას მართლ.სკოლა. "ალილუია" +1-უფრ
სამტრედია,ნაბაკევი"კეთილმსახურნი" -1 -უფრ.
სამტრედიის წმ.მიტრ.ნაზარი ლეჟავას მართლ.სკოლა. "ჯვარი ვაზისა" +1-უმცრ
ვანის #1 "კიდობანი"-+1-უმცრ
ვანის #2 "ძლევაი"-+1-უფრ.
ვანის #1 "კანდელი"0-უფრ
ახმეტის #3 "კიდობანი" +1-უფრ.
დედოფლისწყაროს#1 "სიონი" +1-უმც
დედოფლისწყაროს#1 "ჯვარი ვაზისა" +1-უფრ
ყვარელი, ახალსოფლის #2 "ბეთლემი" -+1-უფრ.
საგარეჯოს #4"ცისარტყელა"+1-უფრ
საგარეჯოს #2"ოსანა"0-უფრ
ყვარელი, სანავარდო"მტრედები"+1-უმც
გარდაბნის #1"ბარძიმი"+1-უფრ
გარდაბანი, ტაბახმელა"+1-უმცრ
გარდაბანი, გამარჯვება"ბრწყინვალე შვიდეული"0-უმცრ.
რუსთავის #23"ქაროზი"-1-უფრ
რუსთავის #18"კელაპტარი" +1-უფრ
რუსთავის #22"მადლი"+1 -უმცრ
სურამის #3 "კიდობანი" +1-უფრ
ხაშურის წმ.დიმიტრი ყიფიანის სკოლა-პანისონი."ივერონი"+1-უმცრ
ნის საჯარო სკოლა 'კელაპტარი"+1-უმცრ
ჭიათურა,ზედა უსახელოს "ცისარტყელა" +1უფრ
ჭიათურა,ქვედა უსახელოს "ქაროზი" 0-უფრ
ჭიათურა #1 "სანთელი"+1-უმცრ
საჩხერის #1 "სიონი"+1 -უფრ
საჩხერე, ჩიხის "კანდელი"0-უფრ
საჩხერე, სარეკი "ცისარტყელა"+1-უმცრ
თერჯოლა,ქვ.ალისუბანი'კელაპტარი"+1-უფრ
ზესტაფონი, დილიკაური'კელაპტარი"0-უფრ
ზესტაფონი, დილიკაური'ალილო"+1-უმცრ
თერჯოლა.ზედა ალისუბანი"კანდელი"0.უმცრ
ხარაგაულის #3 "ბარძიმი"+1-უმცრ.
ხარაგაულის წმ.ანდრია 1 გიმ. ''ნუნისი''-1-უმცრ
ხარაგაული,ბორითი ''საუნჯე''-+1-უფრ
ლენტეხი, სასაში ''კანდელი''+1-უმცრ
ლენტეხი, ხელედი'ტრიხერუსა''-1-უმცრ
ონის სკოლა ''ონი''-+1-უფრ
ბორჯომის #1"კანდელი"+1უფრ
ქარელი,აგარა "მოციმციმე ვარსკვლავი"+1უფრ
ქარელი,კეხიჯვარი"მწყემსნი"-1-უფრ
ბოლნისის #5 "ბოლნელი"+1-უფრ
ბოლნისის #1 "ბოლნელი"+1-უფრ
გორი.ხელთუბანი"სინათლე"+1-უმც
გორი#2"კანდელი"0-უმც
გორის წმ.გიორგი მთაწმ.გმნაზია"გზა სამეუფეო"0-უმცრ.
ცაგერის წმიდა ილია მართლ. გიმნაზია „ემანუელი“უფრ-+1
ცაგერის წმიდა ილია მართლ. გიმნაზია „აღმსარებელი“უმცრ-+1
თბილისის სკოლებში სასკოლო ეტაპზე გამარჯვებული გუნდების ჩამონათვალი :
ვაკე-საბურთალო
#195 ორბი- უფრ
კიდობანი- უმცრ
კომაროვი -კრიალოსანი უფრ.
სოფ.დიღომი - ივერია უფრ
დიდუბე_ჩუღურეთი
#23- ცისარტყელა უფრ
გლდანი-ნაძალადევი
#71- ცისარტყელა უმცრ
#112 -გრაალი უფრ
ალავერდი უფრ
#177 -კრიალოსანი უმცრ
გლდანი-ნაძალადევი
#191-
სტიქაროსნები II უფრ
კლდე უფრ
დასაბამი უმცრ
სტიქაროსნები უმცრ
სვეტი ნათლისა უმცრ
რწმენა უმცრ
ისან-სამგორი
#83 -კირიელეისონ უფრ
#94 -მთავარანგელოზი უფრ
#182- მზიანეთი უფრ
ღვთაება უმცრ
#179 -საუნჯე უფრ
#180 -დავითიანი უფრ
#84- ცისარტყელა უფრ.
#152 -ნიკორწმინდა-უმცრ.
#152-იყალთო-უფრ.
#133-ჯვაროსნები-უმცრ.
#133-ერთსულოვნება-უფრ.
#117-მადლი-უფრ.
ყურადღება! ყველა ის სკოლა, რომელმაც მონაწილეობა მიიღო სასკოლო ეტაპზე, სარაიონო ტურზე თამაშს დაიწყებს +1 ქულით!
სარაიონო ეტაპისათვის განაცხადები მიიღება
2011 წლის 20 თებერვლამდე.
........................................................................
სასკოლო ეტაპის შედეგები :
......................................................................................................................
გამარჯვებული გუნდები-(რაიონი,სკოლა.გუნდი.ასაკ.ჯგ)
მესტია ჭუბერი: უფრ:”ერთობა”; უმცრ:”ფეშხუმი”
ზუგდიდის #2 სკოლა. უფრ: ”რტო”
ზუგდიდის წმინდა გიორგის გიმნაზია: უმცრ. ”ხარება”
მარტყოფის 1 სკოლა: უმცრ.”ელია”
გარდაბანი, გამარჯვების სკოლა. უმცრ.”ბრწყინვალე შვიდეული”
გარდაბანი, გამარჯვების სკოლა. უფრ. ”ამბიონი”
წალენჯიხის 1 სკოლა. უმცრ."ბეთანია"
ზუდიდი.რიყის საჯარო სკოლა. უმცრ."მნათე"
წალენჯიხის 1 სკოლა. უფრ."ფერისცვალება"
ხობი.1 მაისის სკ.უფრ."ნოეს კიდობანი"
ხობი.1 მაისის სკ.უმცრ. "ცისარტყელა"
ხობის #2 სკოლა. უფრ." ლაზარე"
ზუგდიდი. დარჩელის #1 . უფრ. "ვაშინერს"; უმცრ. "ემანუელი"
ხობი. ხამისქური. უფრ."იარეთ ნათელში" . უმცრ. "კელაპტარი"
ფოთი. წმ.ნიკოლოზის გიმნაზია. "არგო"-უმცრ.
მარტვილი. ბანძა. უფრ."არწივები"
ლენტეხი, ჩიხარეში. უფრ."ლამარია"
ხონის #2. უფრ."შროშანი"- უმც."კანდელი".
ხონი.ტექ.შემ.გიმნაზია. უფრ."კარინჭე"- უ,ცრ."კელაპტარი"
სამტრედია.ნაბაკევი.უფრ."კეთილმსახურნი"
სამტრედია. წმ. მიტრ.ნაზარის სახ.მართლ.სკოლა.. უმც."ჯვარი ვაზისა"-უფრ."ალილუია"
ვანის #2 სკოლა. უმც."იბერია"- უფრ."ძლევაი"
ვანის #1. უმცრ."კანდელი"-უფრ."სანთელი"
ვანი, ისრითი. უფრ."წვაკუთხედი"
წყალტუბოს წმ.გაბრიელ.ეპ.გიმნაზია.უფრ."ივერთა მესაჭეები"
ხონი, გუბი. უმცრ."ალილო"- უფრ."სანთელი"
ხარაგაული #3. უფრ."გუმბათი"-უმცრ."ბარძიმი"
ხარაგაული, ბორითი. უფრ."საუნჯე"
ახმეტია #3. "კიდობანი"-უფრ
ახმეტა #2 "ემანუელი"-უმცრ.
ყვარელი, სანავარდო. "მტრედები"-უმცრ.
სიღნაღი, ტიბაანი. "ხირსა"_უფრ.
საგარეჯო, გიორგიწმინდა. "იმედი"-უფრ.
საგარეჯო #2. "ოსანა"-უფრ.
საგარეჯო #4. "ცისარტყელა"-უფრ.
ბორჯომი. ახალდაბა. "ცისარტყელა"-უფრ.
ბორჯომი.#4. "კიდობანი" -უფრ.
ბორჯომი, ჭობისხევი. "კიდობანი"-უფრ.
ონის საჯარო სკოლა. "კელაპტარი"-უმცრ.- უფრ."ონი"
ქარელი. კეხიჯვარი. უმცრ."გუნდრუკი'-უფრ."მწყემსნი"
რუსთავის #2. უფრ. "საუნჯე", "ხარება"-უმცრ.
რუსთავის #4 "ძლევაი"-უმცრ. "ალილუია"-უფრ.
რუსთავის#14. "ალილუია"-უმრც.
რუსთავის #11. "რვალი"-უმცრ.
რუსთავის #26. "მადლი"-უფრ
ოზურგეთი, ბახვი. "სამრეკლო"-უმცრ.
ჩოხატაური, გოგოლესუბანი. 'კიდობანი"-უმცრ.
ჩოხატაური, ხიდისთავი. "კიდობანი"-უმცრ. "ანი და ჰოე"-უფრ.
ჩოხატაური, ფარცხმა, "კიდობანი"-
ჩოხატაურის ღვთისმშობლის სამრევლო სკოლა."მოწყალე სამარიტელი"-უმცრ."11-ე ჟამის მუშაკნი"-უფრ.
ხულო, წმ.ტბელ აბუსერიძის სახ.უნივერ.არს.გიმნ. "ერთსულოვნება"-უფრ.
ზესტაფონი, დილიკაურის სკოლა. "ალილო"-უმცრ.- კელაპტარი"-უფრ.
გორის #2. "კანდელი"-უმცრ.
გორი, ხელთუბანი. "სინათლე"-უმცრ.
ქარელი. აგარა. "მოციმციმე ვარსკვლავი"-უფრ.
ხაშური. სურამის #3. "ბარძიმი"-უმცრ. -"კიდობანი"უფრ.
ცაგერი, ილია მართლის გიმნაზია."სქიმარი"-უფრ. "ემანუელი"-უფრ. "აღმსარებელი"-უმცრ.
ცაგერი, ლაჯანა. "ცისარტყელა"-უმცრ.- "განთიადი"-უფრ.
ცაგერი, ორბელი. "ღვთისმოსავნი"-უმცრ.
ლენტეხი. ჩიხარეში "ლამარია"-უფრ.
ყურადღება! სასკოლო ეტაპის თამაშები ჩატარდება 2010 წლის დეკემბერში, ხოლო სარაიონი ეტაპის თამაშები გაიმართება
2011 წლის თებერვლიდან. ზუსტ თარიღებს გაცნობებთ წინასწარ.
ყურადღება! იწყება რეგისტრაცია საუნივერსიტეტო კონკურსისთვის:
"ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"
დაწვრილებითი ინფორმაცია იხილეთ განცახდებაში.
ყურადღება! ცვლილებები და დამატებები გუნდების მომდევნო ეტაპზე გადასვლასთან დაკავშირებით, არ ვრცელდება სასკოლო ტურზე!
2010 წლის 7 ოქტომბერს, საქართველოს საპატრიარქოსთან არსებული ახალგაზრდობის სულიერი და ინტელექტუალური განვითარების ცენტრის დარბაზში მოეწყო ღია კარის დღე ინტელექტუალურ კონკურს "ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას"- თან დაკავშირებით. დარბაზში თავი მოიყარეს სხვადასხვა სკოლის მასწავლებლებმა და მოსწავლეებმა.
მთავარეპისკოპოსმა სტეფანემ, დამსწრე საზოგადოებას გააცნო ინტელექტუალურ კონკურს "ჩვენ ვსწავლობთ ბიბლიას" დებულებაში შესული ცვლილებების შესახებ. რომელსაც აქვე გაგაცნობთ:
ცვლილებები და დამატებები კონკურსის წესების შესახებ